12 Sep

Czas zmiany opon zimowych na letnie. Jakie opony nabyć?

Posted by adrian3 in Biznes i EkonomiasingleFirmy wg BranżsingleMotoryzacja
Czas zmiany opon zimowych na letnie. Jakie opony nabyć?

Każdej wiosny rzesze posiadaczy samochodów stają przed koniecznością zakupu nowych opon letnich. Ilość towarów dostępnych na rodzimym rynku zwiększa się z roku na rok, na polski rynek wchodzą nowe firmy, ukazują się nowe modele, ceny robią się coraz bardziej zróżnicowane. Korzystając z wiedzy i doświadczenia pracowników łódzkiego serwisu opon (oferującego opony letnie i opony całoroczne (Lodz)) Danpol z ulicy Rzgowskiej 222a postanowiliśmy się wspólnie zastanowić, które marki opon są warte naszej uwagi. Eksperci z Danpolu sprzedają od wielu lat tanie opony nowe i używane (w tym również opony dostawcze) wiec z pewnością znają się na rzeczy.

Polskie marki opon od lat cieszą się stale niemałą popularnością w segmencie opon tanich i najtańszych. Warto wspomnieć, że nie są to już całkowicie polskie firmy gdyż np. Dębica jest częścią koncernu Goodyear a marka Kormoran jest częścią spółki Michelin. W Polsce swe zakłady produkcyjne posiadają także inni renomowani producenci ogumienia samochodowego, jak np. Bridgestone. Mimo iż niedrogim europejskim markom wróżono marną przyszłość ze względu na coraz większą obecność chińskich opon, póki co lokalne spółki z tradycjami radzą sobie całkiem nie najgorzej. Jakość polskich opon jest stosunkowo dobra do ceny i bardzo często przewyższa najtańsze chińskie opony. Pracownicy firmy Danpol Łódź zgodnie twierdzą, iż jest to dobra propozycja dla ludzi o małych wymaganiach i mniej zasobnym portfelu. Jak mówią wymiana opon (Łódź) na “nasze” zdarza się dosyć często. Wielu klientów łódzkiego serwisu wychodzi z założenia, że nie wykorzysta w pełni droższych opon a do rozważnej jazdy całkowicie wystarczą nasze rodzime, wypróbowane opony.

Warto przyjrzeć się dokładniej coraz popularniejszym oponom chińskim. Ciągle przybywa na naszym rodzimym rynku nieznanych dotąd nam marek ogumienia, co ważne w dość interesujących cenach. Niestety spora większość opon takich jak Maxxis, Sunny, Nankang, Nexen, Triangle, Chengshan, Goodride, Wanli i tym podobne odstaje od powszechnie znanej i renomowanej konkurencji rodem z Stanów Zjednoczonych, Europy czy Japonii. Czy to oznacza że wszystkie chińskie opony są gorszej jakości? Eksperci z firmy Danpol twierdzą, że niekoniecznie. Pamiętajmy, że wyprodukowanie opon na porządnym poziomie jakościowym wymaga wykorzystania surowców i technologii o podobnych kosztach na całym świecie. Pomimo taniej siły roboczej krajów azjatyckich przyzwoite opony niezależnie od miejsca wytworzenia muszą swoje kosztować. Doświadczeni wulkanizatorzy potrafią wskazać tanie marki opon czy dosłownie poszczególne modele konkretnych firm, których powinniśmy unikać i które są godne uwagi. Zmiana opon to wbrew pozorom nieprosta kwestia. W przedsiębiorstwie Danpol dowiedzieliśmy się, iż dobrania opon należy dokonać indywidualnie do wymagań klienta w tym celu najlepiej zgłosić się bezpośrednio do dobrego serwisu opon, niewątpliwie przy tej okazji polecamy serwis ogumienia w Łodzi na ulicy Rzgowskiej 222a. Znajdziemy tu na miejscu też chińskie opony zarówno te droższe, jak i te tańsze.

This entry was posted in Biznes i Ekonomia, Firmy wg Branż, Motoryzacja and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.