13 Aug

Wulkanizacja Danpol Łódź wyjaśnia jakie opłacalne opony na lato wybrać.

Posted by adrian3 in Biznes i EkonomiasingleFirmy wg BranżsingleMotoryzacja
Wulkanizacja Danpol Łódź wyjaśnia jakie opłacalne opony na lato wybrać.

Zawsze po zimie rzesze ludzi zmotoryzowanych stają przed koniecznością zakupu nowego ogumienia na lato. Ilość towarów dostępnych na rodzimym rynku zwiększa się z roku na rok, na polski rynek wchodzą nowe przedsiębiorstwa, pojawiają się nowe modele, ceny robią się coraz bardziej zróżnicowane. Korzystając z doskonałej znajomości tematu i wieloletniej praktyki pracowników łódzkiej wulkanizacji (oferującej opony letnie i opony wielosezonowe) Danpol z ulicy Rzgowskiej 222a postanowiliśmy się wespół zastanowić, które marki opon są warte naszej uwagi. Specjaliści z Danpolu oferują od wielu lat tanie opony nowe i używane (w tym także opony dostawcze) wiec oczywiście znają się na rzeczy.

Bardzo istotną kwestią jest zrozumienie dlaczego latem nie należy jeździć na oponach zimowych. Wielu ludzi zwleka ze zmianą ogumienia czy jest to trafne posuniecie? Nasi specjaliści z przedsiębiorstwa Danpol Łódź dobitnie odpowiadają: “nie! wymiana opon jest wskazana jak najprędzej gdy nie grozi nam już nawrót zimy”. Bardzo istotnym a przeważnie niedocenianym aspektem wymiany opon na letnie jest niewątpliwie nasze bezpieczeństwo. Nowoczesny samochód ma nawet o paręnaście metrów dłuższą drogę hamowania na oponach zimowych w letnich warunkach atmosferycznych. Miękka mieszanka gumy oraz dodatkowo charakterystyczny bieżnik umożliwiający na śniegu/błocie dobrą przyczepność, nie są korzystne przy wysokich temperaturach – stanowczo lepiej sprawdzają się twardsze mieszanki gumy. A przy tym wzór bieżnika opon letnich jest stworzony tak by jak najlepiej odprowadzać wodę co w trakcie nierównej, wiosennej aury jest nie bez znaczenia. Pracownicy zakładu Danpol wskazują również aspekty ekonomiczne, które ze stuprocentową pewnością mają opony letnie. Niższe zużycie paliwa, wolniejsze ścieranie się opon czy większa wygoda jazdy powinny przekonać wszystkich do szybkiej zmiany ogumienia wiosną.

Ciekawą propozycją są opony bieżnikowane czyli tzw. nalewki. Zazwyczaj nie są to zbyt drogie opony o odnowionym bieżniku. Warto być świadomym, że nabywając takie opony należy uważać. Bieżnikowane opony są w większości wykonywane przez względnie małe firmy (w porównaniu do światowych koncernów), które w teorii spełniają wszelkie normy i przepisy, jednakże praktycznie oferują produkty o bardzo zróżnicowanej jakości. Regeneracja opon to proces wielostopniowy i wymagający należytej technologii. Jak mówi kierownik firmy Danpol Łódź nie oszukujmy się – najtańsze bieżniki zadowolą jedynie nielicznych klientów o podstawowych oczekiwaniach. Niemniej jednak jest na naszym rynku parę zakładów regenerujących opony wartych polecenia. Gdy nie wiemy czy opony bieżnikowane spełnią nasze potrzeby powinniśmy udać się do specjalistycznego serwisu opon, gdzie wykwalifikowani pracownicy wyjaśnią nam wszystkie różnice, zarówno w cenie jak również jakości poszczególnych produktów.

This entry was posted in Biznes i Ekonomia, Firmy wg Branż, Motoryzacja and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.