22 Jul

Protezy zębów warszawa

Posted by zambroch22 in MedycynasingleZdrowie i Uroda
Protezy zębów warszawa

Implantologia para się wprowadzaniem implantów do żywego organizmu. Obejmuje też ich budowę, właściwości i warunki niezbędne do przyjęcia się implantu lub przyczynach ich potencjalnego odrzucenia. Bardzo popularne są implanty stomatologiczne.

Protetyka stomatologiczna umożliwia odbudowę uzębienia na implantach. Umożliwia na osiągnięcie trwałego efektu estetycznego , a oprócz tego poprawę zaburzonej mechaniki narządu żucia. Do tej pory nie udało się jednakże utworzyć implantu będącego w stanie idealnie odtworzyć efektywność naturalnych zębów pomimo dużego specjalistyczności tej technice.

Kluczowym materiałem, z którego wykonywane są implanty stomatologiczne jest tytan, gdyż ze względu na swoją bio-kompatybilność nie jest rozpoznawany przez organizm jako ciało obce. Do odtworzenia stosuje się uzupełnienia protetyczne. Mogą one być stałe albo ruchome dające się wyjąć z ust lub kombinowane tzn. protezy ruchome połączone z uzupełnieniami stałymi za pomocą zasuw, zatrzasków, rygli, lub koron teleskopowych. Prócz tytanu używa się kilka innych materiałów, które dużo lepiej odwzorowują ubytek. Przykładem mogą być wypełnienia protetyczne ruchome, w których używa się m.in. protezy akrylowe, protezy szkieletowe na podbudowie metalowej, protezy nylonowe, albo acetalowi. Z kolei do stałych uzupełnień wykorzystuje się na przykład. ceramiczne korony i mosty. Stosunek ceny tego rodzaju leczenia do uzyskanych korzyści i sposobów jest interesujący, poprzez co staje się coraz bardziej atrakcyjny również dla mniej zamożnej części polskiego społeczeństwa.

This entry was posted in Medycyna, Zdrowie i Uroda and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.